Credit: Northeastern Athletics

Where To Watch Draft Prospects Tonight

A quick guide of where to watch NBA draft prospects on January 2nd

James Madison at UNC Wilmington (6:30 PM ET on CBS Sports Network)

Matt Lewis (James Madison)

 

Elon at Northeastern (7 PM ET on FLOSports)

Marcus Sheffield II (Elon)

Jordan Roland (Northeastern)

 

Wagner at Mount St. Mary’s (7 PM ET on NEC FrontRow)

Curtis Cobb II (Wagner)

 

Lipscomb at Stetson (7 PM ET on ESPN+)

KJ Johnson (Lipscomb)

Rob Perry (Stetson)

Mahamadou Diawara (Stetson)

 

UTSA at Florida Atlantic (7 PM ET on ESPN+)

Jhivvan Jackson (UTSA)

 

Middle Tennessee State at Old Dominion (7 PM ET on ESPN+)

C.J. Jones (Middle Tennessee State)

Xavier Green (Old Dominion)

A.J. Oliver II (Old Dominion)

 

Georgia State at Appalachian State (7 PM ET on ESPN+)

Kane Williams (Georgia State)

Justin Forrest (Appalachian State)

 

Georgia Southern at Coastal Carolina (7 PM ET on ESPN+)

Ike Smith (Georgia Southern)

Elijah Mccadden (Georgia Southern)

 

Vermont at Dartmouth (7 PM ET on ESPN+)

Anthony Lamb (Vermont)

 

North Florida at Kennesaw State (7 PM ET on ESPN+)

Carter Hendricksen (North Florida)

 

Minnesota at Purdue (7 PM ET on Big Ten Network)

Daniel Oturu (Minnesota)

Gabe Kalscheur (Minnesota)

Marcus Carr (Minnesota)

Matt Haarms (Purdue)

Eric Hunter Jr. (Purdue)

 

Saint Louis at Duquesne (7 PM ET on ESPN+)

Jordan Goodwin (Saint Louis)

 

Saint Joseph’s at Richmond (7 PM ET on ESPN+)

Ryan Daly (Saint Joseph’s)

 

Rhode Island at Brown (7 PM ET on ESPN+)

Jeff Dowtin (Rhode Island)

Fatts Russell (Rhode Island)

Brandon Anderson (Brown)

 

Towson at College of Charleston (7 PM ET on FloSports)

Grant Riller (College of Charleston)

 

William & Mary at Hofstra (7 PM ET on FloSports)

Nathan Knight (William & Mary)

Andy Van Vliet (William & Mary)

 

Holy Cross at Loyola (MD) (7 PM ET on Stadium/Patriot League Network)

Andre Kostecka (Loyola (MD))

 

North Texas at Western Kentucky (7 PM ET on ESPNU)

Charles Bassey (Western Kentucky)

 

Texas State at Little Rock (7:30 PM ET on ESPN+)

Nijal Pearson (Texas State)

 

Illinois at #14 Michigan State (8 PM ET on FS1)

Kofi Cockburn (Illinois)

Ayo Dosunmu (Illinois)

Xavier Tillman (Michigan State)

Aaron Henry (Michigan State)

 

SIU-Edwardsville at Belmont (9 PM ET on ESPN+)

Nick Muszynski (Belmont)

 

UT Martin at Murray State (8 PM ET on ESPN+)

Parker Stewart (UT Martin)

Tevin Brown (Murray State) 

 

#20 Dayton at La Salle (8:30 PM ET on CBS Sports Network)

Obi Toppin (Dayton)

 

Oregon State at Utah (8:30 PM ET on Pac 12 Network)

Tres Tinkle (Oregon State)

Ethan Thompson (Oregon State)

Timmy Allen (Utah)

 

#4 Oregon at Colorado (9 PM ET on ESPN2)

Payton Pritchard (Oregon)

Chris Duarte (Oregon)

Anthony Mathis (Oregon)

Tyler Bey (Colorado)

 

#1 Gonzaga at Portland (10 PM ET on RootSports)

Filip Petrusev (Gonzaga)

Corey Kispert (Gonzaga)

Killian Tillie (Gonzaga)

Ryan Woolridge (Gonzaga)

 

UCLA at Washington (10 PM ET on FS1)

Chris Smith (UCLA)

Isaiah Stewart (Washington)

Jaden Mcdaniels (Washington)

Nahziah Carter (Washington)

 

Southern California at Washington State (10:30 PM ET on Pac 12 Network)

Onyeka Okongwu (Southern California)

Nick Rakocevic (Southern California)

Isaiah Mobley (Southern California)

CJ Elleby (Washington State)

 

California at Stanford (11 PM ET on ESPN2)

Matt Bradley (California)

Oscar De Silva (Stanford)

Tyrell Terry (Stanford)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Follow me on Twitter